Koleje

VŠE má koleje na více místech po Praze a jednu v Jindřichově Hradci. Je tedy jen na tobě, pro jakou se nakonec rozhodneš. Bydlení na koleji má mnoho výhod. Nemusíš se v podstatě o nic starat, máš k dispozici veškeré vybavení pokoje, můžeš využívat prádelnu, studovnu, hřiště, posilovnu, mnoho dalších zařízení a cena je nižší než klasický nájem. Navíc kolejní život je něco, co jinde prostě nezažiješ. Typy pokojů a ceny za noc se na každé koleji liší, proto je zde nebudeme uvádět. Pro konkrétní ceny se podívej na konkrétní kolej na stránkách Správy účelových zařízení, která se zabývá správou kolejí a menz VŠE. Existuje zde Ubytovací informační systém ISKAM, ve kterém nalezneš informace o svém ubytování. Pro vstup na kolej se používají studentské karty (ISIC), které se přikládají ke čtečkám u dveří.

Koleje Jarov (Praha)

Jarov je oblast čtvrti Žižkov, jenž je bohatý na kulturní a sociální vyžití. Nachází se zde množství restaurací, barů, obchodů apod. Žižkov je jednou z vyhlášených studentských čtvrtí. Koleje Jarov se nachází zhruba 12 minut od VŠE a 16 minut od centra města.

  • Palachova kolej (Jarov I)

    Vystoupit můžeš na zastávce tramvaje Strážní nebo Chmelnice. Jedná se o vzájemně propojené budovy jednou dlouhou chodbou. Z pokojů se skýtá výhled do klidných ulic a zeleně areálu kolejí

  • Jarov II

    Zastávka tramvaje Kněžská Luka. V okolí je Kaufland a spousta hospod.

  • Eislerova kolej (Jarov III F), Thalerova kolej (Jarov III G)

    Vystoupit můžeš na zastávce tramvaje Strážní nebo Chmelnice. Jsou zde často ubytováváni studenti z programu Erasmus. Pokud tě tedy láká mezinárodní prostředí a chtěl bys získat kamarády z ciziny, je tohle dobrá volba. V blízkosti koleje G se také nachází xPORT podnikatelský akcelerátor VŠE.

Kde se na Jarově stravovat?

Koleje na Jižním Městě (Praha)

Především studentům prvních ročníků je doporučeno ubytovat se na Jižním Městě. Výuka v prvním ročníku probíhá z větší části právě zde a tak můžeš klidně chodit na přednášky a cvičení v bačkorách :) V blízkosti kolejí na Jižním Městě se nachází Obchodní centrum Chodov, Kunratický les, kam chodí studenti sportovat, tenisové kurty, music klub El Mágico a mnoho dalších míst. Nejblíže je zastávka autobusu Volha. Jako student FPH můžeš být ubytovaný zpravidla na koleji Blanice nebo na koleji Vltava (ale je tu ještě Sázava nebo Volha).

Kde se na Jižním Městě stravovat?

Rooseveltova kolej v Holešovicích (Praha)

Rooseveltova kolej je situována v pražské čtvrti Holešovice, která v poslední době dynamicky roste a stává se tak velice oblíbenou. V blízkosti koleje se nachází krásný park Stromovka, který studenti často využívají například k učení, k relaxu i k provozování sportů. Nejblíže je zastávka tramvaje Výstaviště.

Švecova kolej v Jindřichově Hradci

Švecova kolej je umístěna v centru Jindřichova Hradce, v těsné blízkosti městského parku. Od fakulty managementu je vzdálena přibližně 10 minut chůze. Na této koleji budeš ubytován, pokud se zúčastníš seznamováku podnikohospodářské fakulty.