Jak si sestavit rozvrh

Sestavování rozvrhu na VŠE se může zdát jako nepochopitelný a složitý systém. Vzhledem k tomu, že ale na VŠE studuje kolem 20 tisíc studentů, je jeho zdánlivá složitost celkem zřejmá. Po přečtení této stránky a shlédnutí videa by ti ale měl být jasný (nebo aspoň o trochu jasnější).

Registrace a zápisy

V prvním semestru prváku ti rozvrh automaticky přidělí, v dalších semestrech si ho už budeš muset vytvořit sám. Přesný rozpis toho, jak probíhají registrace a zápisy nalezneš v kapitole Registrace a zápisy. Zde ti představíme jen pár informací a tipů díky nimž bude tvůj rozvrh optimální.

Třídy předmětů

Každý předmět spadá do určité třídy. Je to u předmětu vždy napsané v InSIS. Obecně lze říci, že 1. třída jsou předměty povinné, 2. třída předměty povinně volitelné a 3. třída jsou předměty celoškolsky volně volitelné.

Kritéria přidělování předmětů

Když je na termínu plno, někteří studenti mají přednost před ostatními. Jsou to studenti, kteří jsou ve vyšším semestru, ti co mají větší počet získaných kreditů, menší počet ztracených kreditů a pokud ani tato kritéria nepomohou, přichází na řadu náhodný výběr.

Pozor!

Přesun mezi Žižkovem a Jižním Městem trvá 35 až 45 minut. Stejně tak některá sportoviště se nachází dál od školy. Mysli na to, až si budeš vytvářet rozvrh!

Počet kreditů

Vždy už musíš dodržet minimálně ten počet kreditů, které ti systém přidělil v automatizovaném zápise. Doporučené tempo je přitom 30 kreditů za semestr. Po každém semestru ale musíš mít v celkovém součtu získáno tolik kreditů, kolik je násobek počtu odstudovaných semestrů a čísla 20 u prezenční formy studia. U kombinované či distanční se násobí číslem 15. Pokud nesplníš tento požadavek, budou ti odečteny kredity v hodnotě chybějící do výše zmíněného násobku. Více o kreditovém systému nalezneš v kapitole Jak funguje kreditový systém.