Učebnice, skripta

Jako student VŠE máš na výběr více možností, jak a kde si učebnice, skripta a knihy koupíš. Zhlédni naše instruktážní video nebo si přečti článek níže a vychytej tak nejlepší způsob kupování a prodávání studijních materiálů.

Knihkupectví Ekopress

Knihkupectví Ekopress nabízí ekonomickou literaturu a skripta pro studium na VŠE, odborné knihy, beletrii i časopisy. Nachází se zde i oddělení s papírnictvím (bloky, tužky, kancelářské potřeby,...) a reklamními předměty VŠE (mikiny, trika, propisy,....). Počítej ale s tím, že nová skripta jsou sice čistá a voňavá, ale někdy o hodně dražší než ta použitá. Knihkupectví Ekopress se nachází v SB (Stará budova) v přízemí.

 

̶A̶n̶t̶i̶k̶v̶a̶r̶i̶á̶t̶ ̶V̶Š̶E̶

Bohužel antikvariát VŠE ukončil koncem roku 2018 svoji činnost a zbyly po něm pouze webovky, které tě můžou maximálně tak zmást :(.

 

Burzy knih

Občas se koná burza knih, většinou na kolejích VŠE. Bohužel jejich organizace není příliš sjednocená, takže sleduj stránky školy a nástěnky ve škole. Některé roky se burza ani nekoná, takže doporučujeme na to nespoléhat.

Slevy pro studenty v knihkupectvích

Jako student máš v některých knihkupectvích nárok na slevy, například na 10% slevu v Knihkupectví Neoluxor a v Knihy Dobrovský. Stačí předložit platnou ISIC kartu.

 

Facebookové skupiny

Především na konci semestru se studenti snaží učebnic a skript zbavit úplně všude. Facebook tedy není výjimkou. Od stránek pro Prváky VŠE, VŠE učebnice, doučování, akce , přes Podnikohospodářská fakulta 2018‑2021 apod., po facebookové stránky jednotlivých předmětů. Těchto a podobných skupin tam existují snad tisíce. Navíc tu studenti neprodávají jen knihy, ale i vytištěné materiály a prezentace z přednášek.