Mimosemestrální kurzy

Název mimosemestrální může být trochu matoucí. Některé kurzy se sice konají mimo semestr, to je například o prázdninách, ale většina se koná normálně během semestru. Rozdíl oproti jiným předmětům je v tom, že se jedná o intenzivní výuku během několika dní (nejčastěji 3 dny až týden) od rána do odpoledne.

Registrace na některé mimosemestrální kurzy probíhá ve standardní době pro registrace klasických předmětů, některé mimosemestrální kurzy jsou ale vypisovány v průběhu semestru. Každý kurz má svůj ident, takže ho nalezneš v  InSISu. Aby ti nic neuniklo, tak sleduj stránky fakulty nebo stránky školy, kde je vždy o mimosemestrálních kurzech aktuální info.

Kurzy hostujících profesorů

Jedná se o speciální, často tématicky úzce zaměřené kurzy, které nabízí profesoři z jiných univerzit. V nabídce těchto kurzů lze nalézt spoustu zahraničních profesorů, takže kromě vzdělání v určité oblasti ti tento kurz přinese i procvičení cizích jazyků. Kurzy jsou často zakončeny testem, zkouškou nebo prezentací projektu, na kterém studenti po dobu trvání kurzu pracovali.

Tip studenta
Absolvování předmětu vyučovaného v cizím jazyce (to znamená i mimosemestrální kurzy) ti přidává body do výběrového řízení na Erasmus, což se vždycky hodí.

Zimní a letní sportovní kurzy

V létě se každoročně konají sportovní kurzy se zaměřením na pěší turistiku, tenis, cyklistiku, beachvolejbal, fitness, aerobik, míčové hry i třeba outdoor. Často je tam i zájezd za sportem do zahraničí.

V zimě jsou potom v nabídce kurzy běžecké, snowboardové, skialpové nebo i kurz lezení na ledu.

Za sportovní kurzy se většinou nedostávají kredity, můžeš za ně ale dostat zápočet do povinného tělocviku. Dle náročnosti se liší i poplatky za sportovní kurzy. Některé se pohybují v řádech stovek korun, některé stojí i pár tisíc.

Pozor!
V InSISu pod odkazem na mimosemestrální kurzy si ve třetím ročníku budeš zapisovat státní zkoušku a obhajobu. Nemá to ale v podstatě nic společného s nějakým kurzem, jedná se pouze o formální zařazení.