Užitečné odkazy

Na této stránce ti představíme odkazy na některé oficiální i neoficiální weby, které by se ti mohly při studiu hodit.

Elektronické informační zdroje

Knihovna VŠE poskytuje nástroj na vyhledávání najednou v elektronických zdrojích, v závěrečných pracích i v katalogu knihovny, prostě snad ve všem, co bys mohl potřebovat při psaní seminární či závěrečné práce.

Digitální garáž

Chceš se něco dozvědět o oblasti digitálního marketingu a navíc získat certifikát od Googlu? Tak klikej na Digitální garáž

iList

Jedná se o informační a zpravodajský server studentů VŠE. Některé články jsou seriózní, některé již méně. Najdeš zde i různé vychytávky do studia.

StartupJobs

Pokud by tě zajímala práce/brigáda ve startupu nebo naopak hledáš zaměstnance do svého začínajícího podnikání, tak čekuj StartupJobs.

Dotazníky

Nejednou budeš muset vytvořit do seminární či závěrečné práce dotazník. Pokud se rozhodneš pro jeho šíření přes internet, doporučujeme buď Google formuláře nebo Survio.

Originální prezentace

Jestli chceš zaujmout trochu jinou prezentací, než je ta "obyčejná" z Powerpointu, zkus Prezi.

Citace

Pokud si opravdu nevíš rady s citacemi, podívej se na server Citace.com. Profesionálnější je ale samozřejmě program Zotero, který lze nainstalovat i jako doplněk do Wordu.

Česká národní banka

Aktuality, kurzy měn, zákony i reporty o inflaci, HDP či měnové politice, to vše nalezneš na stránkách ČNB.

VŠE Borec

Když ti někdo ze spolužáků řekne, že něco najdeš na "Borci", tak je to tahle stránka. Nejedná se o oficiální web školy, ale o portál založený a tvořený studenty. Přestože se říká, že jeho sláva již pominula, stále na něm můžeš najít studenty zpracované materiály k výuce nebo recenze na předměty a učitele.

VŠE Student

Opět se nejedná o oficiální web VŠE, ale o komunitní portál spravovaný studenty. Nejvíce využívanou funkcí na VŠE Studentovi jsou testery na procvičení otázek do testů a zkoušek.

Ekospace

Pokud by ti něco z přednášek nebylo jasné, pusť si video na Ekospace. Zaměřuje se primárně na makroekonomii, mikroekonomii, marketing, management a matematiku, ale jsou zde i jiná témata.

Pozor!
Na všech těchto neoficiálních webech se můžou objevit (a také se často objevují) chyby a mylné informace. Ber je tedy vždy s rezervou a spoléhej se hlavně na svůj rozum.