Studijní informační systém (InSIS)

Pokud jsi ještě o InSISu neslyšel, tak zbystři. Během svého studia o něm uslyšíš téměř každý den. V InSISu se totiž bude odehrávat v podstatě celé tvoje studium, registrace předmětů, známky, kredity, prostě všechno.

Tip studenta
Pokud nejsi z Prahy, nezapomeň si zažádat v InSISu o ubytovací stipendium. Použít ho můžeš na placení kolejného, nájmu, legitky, lístků na MHD, na co chceš. Cesta je přes Portál studenta, kde je Žádost o ubytovací stipendium.

Vychytávky z InSISu

Tady ti představím pár vychytávek z InSISu, o kterých studenti často ani netuší.

Zasílání upozornění z Listu záznamníku učitele

Aby ti chodilo na email upozornění, když učitel přidá body do záznamníku učitele, je nutné to ručně nastavit. Navíc to takto musíš udělat každý semestr zvlášť pro každý předmět. Cesta: Portál studenta -- List záznamníku učitele -- kolonka Nastavení -- kliknout na obálku (s červeným křížkem se upozornění neposílá, se zelenou fajfkou se posílá).

Hlídací pes

Hlídací pes je funkce v rámci přihlašování na zkoušky. Pokud je tvůj vysněný termín zkoušky již plný, stačí kliknout na ikonu pejska vedle termínu a ten ti bude automaticky hlídat uvolnění/zaplnění termínu. Upozornění ti přijde pak na email a tobě nezbývá než rychle vlézt do InSISu a na termín se přihlásit.

Vyplňování anket předmětů

Vyplňování anket se zdá jako hrozná otrava, ale vše je pro něco dobré a vyplnění alespoň poloviny anket neboli Evaluace předmětů studenty ti přinese výhodu v podobě přednostního přístupu k zápisu předmětů pro další semestr. Budeš si moci zapisovat předměty o hodinu dříve než studenti, kteří anketu nevyplnili. Vyplňování anket je hned na titulní stránce pod názvem Evaluace předmětů studenty.

Potvrzení o průběhu studia

Každý semestr si většina studentů tiskne potvrzení o studiu (Cesta: Portál studenta -- Potvrzení o studiu). Kromě klasického potvrzení o studiu, které platí jen na jeden semestr si zde můžeš ale vygenerovat i potvrzení o průběhu studia, které shrnuje celé tvoje působení na VŠE rozepsané na jednom listu papíru. Vyplatí se samozřejmě až ve chvíli, kdy už máš odstudováno více semestrů.

Srovnání studijních výsledků

Pokud si chceš zvýšit ego tím, že uvidíš, jak moc jsi dobrý student nebo naopak se chceš uklidnit tím, že nejsi zas tak špatný, můžeš si zobrazit srovnání studijních výsledků napříč oborem nebo fakultou. Cesta: Portál studenta -- E-index -- Srovnání studijních výsledků.

Oblíbené předměty

Když narazíš na předmět, který tě zaujme natolik, že na něj nebudeš chtít zapomenout, můžeš u jeho názvu kliknout na hvězdičku a tím si ho přidat do Moje oblíbené předměty. Víc funkcí to ale zatím nemá.

Prospěchové stipendium

Pokud jsi excelentním studentem a splňuješ podmínky pro udělení prospěchového stipendia, nezapomeň si prostřednictvím podání žádosti na studijní oddělení o něj zažádat. Každá koruna se přeci hodí ne? Podmínky pro získání stipendia se mohou měnit, ty nejaktuálnější nalezneš ve studijních předpisech ve stipendijním řádu. Zde je přehled vyhlášek pro FPH.