Školní email

Každý student VŠE dostal přidělenou adresu pro elektronickou poštu. Jedná se primárně o adresu “pracovní”, to znamená, že by měla sloužit především ke komunikaci s učiteli a spolužáky. Školní e-mailová adresa je ve tvaru username@vse.cz. Tato adresa bude platná pouze po dobu tvého studia na VŠE.

Heslo

Maximálně dva dny po zápisu do studia ti budou vygenerovány přihlašovácí údaje. Najdeš je po přihlášení v aplikaci Elektronická přihláška ke studiu. Zde lze heslo poté změnit. Když heslo zapomeneš, obrať se na Centrum podpory uživatelů na Žižkově SB 22 nebo na Jižním Městě v JM 356.

Pozor!
Občas se po síti šíří e‑maily s falešným varováním o virech, které žádají vyplnění přihlašovacích údajů. Nikdy nic takového nevyplňuj, přestože by to zdánlivě vypadalo důvěryhodně. Občas si heslo do e‑mailu z bezpečnostních důvodů změň. Předejdeš tak možnému zneužití.

Přístup

Nejčastěji studenti do poštovní schránky vstupují přes portál Office 365. Odkaz na něj je ale i v horní liště v InSISu.

Kapacita

Schránka má kapacitu 50GB. Hlídej si tedy například odeslané e‑maily nebo koš, protože se může stát, že se ti schránka naplní a nebudeš moci odesílat e‑maily. V Office 365 je poté omezena velikost e‑mailu s přílohami na 25MB v rozbaleném stavu, takže prakticky je na přílohu limit 18MB.