Knihovna a elektronické informační zdroje

Knihovna je základem každého studenta. Dávno už ale není jen místem, kde se půjčují výhradně nudné knihy a spisy. Pojďme se na této stránce podívat, co všechno knihovna VŠE nabízí a jak to tam chodí. Ve videu níže je navíc prohlídka prostor knihovny, abys věděl, kam přesně jít.

Kde se nachází?

VŠE má 2 knihovny. Jedna se nachází v areálu na Žižkově v mezaninu Staré budovy a druhá v areálu na Jižním Městě. Značené jsou CIKS (což je zkratka pro Centrum informačních a knihovnických služeb).

Otevírací doba

Zpravidla platí, že knihovna je otevřená každý všední den. Otevírací doba se ale může měnit v závislosti na svátcích. Aktuální otevírací dobu najdeš na stránkách knihovny.

Registrace

U výpůjčního pultu se zaregistruješ pomocí platné identifikační studentské karty (ISIC), prokážeš se dokladem totožnosti a zaplatíš poplatek 20 Kč. Bez registrace můžeš pouze jednorázově vstoupit do studovny na Žižkově, ale nemůžeš si nic půjčit.

Systém

Knihovna má svůj systém s katalogem, kde můžeš vyhledávat knihy a zdroje, rezervovat knihy a poté i spravovat svoje výpůjčky, třeba je prodlužovat.

Elektronické zdroje

Ne pro všechny práce ti budou stačit pouze tištěné knihy. Jako student FPH VŠE máš přístup k velkému množství elektronických zdrojů, prací či odborných článků. Vyhledávat můžeš v jednotlivých databázích nebo souhrnně ve VŠE zdrojích.

Služby

  • Půjčování knih, novin a časopisů
  • Přístup k elektronickým zdrojům a databázím
  • Kopírování, tisk a skenování
  • Co-workingové místnosti pro skupinové práce
  • Pořádání seminářů (Jak správně citovat, Kde hledat zdroje pro závěrené práce apod.)

Skříňky na věci

Do knihovny se nesmí vstupovat s velkými zavazadly, otevřenými nápoji a jídlem. Proto jsou v prostoru před knihovnou umístěny skříňky, kam si můžeš tyto věci před vstupem do knihovny uložit.