Učebnice a skripta | MyFPH

Učebnice, skripta

Jako student VŠE máš na výběr více možností, jak a kde si učebnice, skripta a knihy koupíš. Zhlédni naše instruktážní video nebo si přečti článek níže a vychytej tak nejlepší způsob kupování a prodávání studijních materiálů. Podívej se na video, ať vidíš názorně, kam pro učebnice ve škole jít.

Knihkupectví Ekopress

Knihkupectví Ekopress nabízí ekonomickou literaturu a skripta pro studium na VŠE, odborné knihy, beletrii i časopisy. Nachází se zde i oddělení s papírnictvím (bloky, tužky, kancelářské potřeby,...) a reklamními předměty VŠE (mikiny, trika, propisy,....). Počítej ale s tím, že nová skripta jsou sice čistá a voňavá, ale někdy o hodně dražší než ta použitá. Knihkupectví Ekopress se nachází v SB (Stará budova) v přízemí.

 
logo Ekopress

Antikvariát VŠE

Můžeš zde prodat či koupit skripta povinné i doporučené literatury z druhé ruky. Ceny jsou velice příznivé, zatím se zde ale nedá platit kartou. Dostupnost konkrétní knihy nebo informace o jejím vykupování nalezneš na stránkách Antiku VŠE. Sídlí v areálu na Žižkově v SB 403. Pokud máš rád pohodlí a nechce se ti tam jít osobně, můžeš využít jejich e‑shop.

 
Logo Antik VŠE

Burzy knih

Občas se koná burza knih, většinou na kolejích VŠE. Bohužel jejich organizace není příliš sjednocená, takže sleduj stránky školy a nástěnky ve škole. Některé roky se burza ani nekoná, takže doporučujeme na to nespoléhat.

Slevy pro studenty v knihkupectvích

Jako student máš v některých knihkupectvích nárok na slevy, například na 10% slevu v Knihkupectví Neoluxor a v Knihy Dobrovský. Stačí předložit platnou ISIC kartu.

 

Facebookové skupiny

Především na konci semestru se studenti snaží učebnic a skript zbavit úplně všude. Facebook tedy není výjimkou. Od stránek pro Prváky VŠE, VŠE učebnice, doučování, akce , přes Podnikohospodářská fakulta 2018‑2021 apod., po facebookové stránky jednotlivých předmětů. Těchto a podobných skupin tam existují snad tisíce. Navíc tu studenti neprodávají jen knihy, ale i vytištěné materiály a prezentace z přednášek.